Často kladené otázky

Zadavatelé projektů

Proč mám zadat svůj projekt zrovna u vás?

Náš systém vám přináší výhody tzv. crowdsourcingu. Jedná se o koncept, díky kterému lze určitý problém řešit v rámci celé komunity – v našem případě designérské.

Grafické práce získáváte v rámci unikátní designérské soutěže. Efekt přímé konkurence vždy přináší lepší výsledky. Nejste tak závislí na jediném grafikovi. Získáte větší množství kreativních nápadů, ze kterých si můžete vybírat.

Kolik to stojí?

Pro každou kategorii grafických prací máme stanoveny minimální částky odměn pro designéry, aby nedocházelo k vypisování projektů s odměnami, které neodpovídají obecné náročnosti prací. V žádném případě vás nechceme nijak omezovat a diktovat vám ceny. Náš systém je platformou pro setkání vaší poptávky po designu s nabídkou designérů. Kolik vložíte do projektu prostředků nad rámec minimální částky je zcela na vás. Obecně však platí, že čím vyšší částku nabídnete, tím atraktivnější váš projekt bude pro designéry.

Vedle výher designérům platíte poplatek za využití služeb portálu Topdesigner.cz, který činí 20 % z hodnoty výher pro designéry. Pro lepší výsledky můžete využít některou z volitelných služeb, které nabízíme.

Co je to garantovaný projekt?

Garantovaný projekt znamená, že předem designéry ujistíte, že si vítěze z dodaných návrhů vyberete. Designéři mají proto jistotu, že vám svůj čas nevěnují nadarmo a budou mít reálnou šanci na výhru. Můžete očekávat mnohonásobně vyšší počet návrhů oproti projektu negarantovanému. Pamatujte však, že v tomto případě nemáte nárok na vrácení peněz. Je ve zvláštních případech, které naleznete v aktuálních Podmínkách užití.

Co je to negarantovaný projekt?

Negarantovaný projekt znamená, že můžete po ukončení projektu uplatnit svůj nárok na vrácení peněz. Velkou nevýhodou však je, že designéři nemají jistotu odměny. To snižuje jejich motivaci do soutěže se zapojit. Proto výrazně doporučujeme zvolit projekt jako garantovaný.

Co znamená 100% garance vrácení peněz?

Pokud nebudete s výsledky projektu spokojeni a splníte základní podmínky pro uplatnění nároku na vrácení peněz (více viz podmínky užití), tak vám peníze vrátíme. Tato možnost se netýká případu, kdy je projekt garantovaný.  Zároveň nelze vrátit peníze, pokud designéry vyplatíte – tedy již vyberete vítěze projektu. Zažádat o vrácení peněz lze nejpozději 14 kalendářních dní od dne ukončení projektu.

Pokud projekt ukončíte a necháte si vrátit peníze, tak mějte na vědomí, že nejste oprávněni využít žádný z návrhů, který jste obdrželi v rámci projektu.

Poplatek za využití služeb portálu Topdesigner.cz a poplatky za doplňkové služby vrátit nelze, jelikož jsou přímo spojeny s náklady na založení, správu a ukončení projektu.

Nárok na vrácení peněz vám může vzniknout i u garantovaného projektu. Aktuální výčet případů, kdy máte na vrácení peněz nárok, naleznete v našich Podmíkách užití..

Naším zájmem je pomoci vám získat skvělé výsledky. Proto vnímáme vrácení peněz jako poslední řešení. Vzhledem k široké designérské komunitě mohou případné nedostatečné výsledky pocházet spíše z nevhodně vyplněného zadání, nebo ze špatné komunikace s designéry. Pokud nebudete v průběhu projektu spokojeni, tak nás neváhejte kontaktovat. Rádi vám poradíme, jakým způsobem dosáhnout maximálních výsledků.

Jak dlouho projekt trvá?

Délka trvání projektu je závislá na jeho objektivní náročnosti. Pokud potřebujete návrh složitějších webových stránek, tak musíte počítat s delším časovým rozpočtem. Na každou konkrétní kategorii projektu máme stanovenou doporučenou délku časového období.

Co se stane, když u projektu nevyberu vítěze?

Pokud do 14 dnů od ukončení projektu vítěze nevyberete, tak jej vybereme my na základě všech dostupných informací – podle hodnocení návrhů, vaší komunikace s designéry, nebo na základě subjektivního posouzení. Tímto způsobem si dovolujeme vymezit výsadu zasahovat do projektu z důvodu toho, že musíme dostatečně chránit naši designérskou komunitu.

Jak mohu dosáhnout co nejlepších výsledků?

Pokud chcete, aby váš projekt přinesl očekávané výsledky, tak věnujte pozornost následujícím bodům:

 • vytvořte kvalitní zadání – pokud vhodně a jasně nepopíšete vaše potřeby, tak nemůžete očekávat, že budete spokojeni s návrhy, které vám designéři nabídnou.
 • poskytujte maximální zpětnou vazbu – okomentujte designérům jejich návrhy a nebojte se konstruktivní kritiky. Jedině tak mohou odstranit nedostatky a nabídnout návrhy odpovídajících parametrů.
 • nabídněte atraktivní výhry – čím více peněz na projekt věnujete, tím více se budou designéři snažit vyhrát.
 • garantujte výhru – tím, že projekt garantujete, tak dáváte najevo, že máte skutečně zájem projekt úspěšně ukončit.
 • eliminujte návrhy, které se vám nelíbí – nebojte se odmítnout návrh, který pro vás není dostatečně kvalitní, nebo se vám vůbec nelíbí. Vybírejte si jen návrhy, které mají potenciál.
 • využívejte naše doplňkové služby

Jaké doplňkové služby mohu využít?

Pro vaši spokojenost nabízíme následující doplňkové služby:
 1. Projekt naslepo - pokud si vyberete tuto možnost, tak grafické návrhy můžete vidět jen vy. Designéři budou muset být více kreativní, jelikož se nebudou moci inspirovat nápady svých soupeřů.
 2. Soukromý projekt - váš projekt bude ochráněn před vyhledávači a uvidí jej jen registrovaní uživatelé.
 3. Nadpis s tučným písmem - váš projekt bude v katalogu probíhajících projektů zvýrazněn tučným písmem.
 4. Zvýraznění projektu- váš projekt bude zvýrazněn na hlavní stránce a bude více na očích.
 5. Označení projektu jako urgentního - designéři budou brát na vědomí, že na projekt spěcháte. Budou tak s touto skutečností počítat při komunikaci s vámi.

 

Proč mám vybírat tři vítěze?

Na portálu Topdesigner.cz oceňujeme první tři pozice v pořadí. Chceme designéry motivovat a zvýšit jejich šance na výhru. Proto vás prosíme, abyste nevybírali na první tři místa pouze variace stejného návrhu od jediného designéra. Ohodnotit můžete i designéry ostatní.

Stále však platí, že získáváte pouze návrh, který se umístí na prvním místě.

Designéři

Proč bych se měl projektů zúčastňovat?

Hlavním důvodem je pro vás samozřejmě výdělek. Nicméně náš systém je vytvořen i za účelem vašeho dlouhodobého rozvoje, získávání zkušeností, referencí a budoucích pravidelných zákazníků.

Kolik si můžu vydělat?

Výše možných výdělků je samozřejmě závislá na vašem talentu a schopnostech. Dobrý designér si může s tímto systémem vydělat slušné peníze. Grafik, který nemá ještě dostatek zkušeností, se musí k výhrám postupně dopracovat. Z dlouhodobého hlediska mohou být zkušenosti hodnotnější, než jednotlivé výhry.

Jak mohu zvýšit svoji šanci na výhru?

Nejdůležitější je držet se co nejvíce zadání. Nepokoušejte se zadavateli projektu vnucovat své vlastní názory. Pokud budete dostatečně vnímat jeho potřeby a dokážete to spojit s nějakým originálním kreativním provedením, tak máte šance velmi vysoké.

Výrazně doporučujeme dostatečně komunikovat se zadavatelem. Čím více informací získáte, tím lépe můžete naplnit jeho očekávání a porazit své konkurenty.

Jaké formáty návrhů budu muset zadavateli v případě výhry zaslat?

Paleta formátů je velice široká a záleží na konkrétním projektu. Zadavatel může potřebné formáty vypsat do zadání. Počítejte však s tím, že vás může požádat i o další formáty dodatečně po ukončení projektu. Výrazně však doporučujeme pracovat u většiny projektů ve vektrových formátech. U vytváření loga musíte s vektory pracovat vždy. U webových stránek budete muset zaslat svoji práci v .PSD formátu.


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace