Design etikety pro ovčí sýr

Zadáno uživatelem Dubovy v kategorii Produktové obaly

Zadání projektu

Rychlý popis

Sýrárna Horní Dvorce, soukromá farma s vlastní sýrárnou, Jižní Čechy. 

Chystáme se na kompletní předělání našich produktových obalů a hledáme nový směr, kreativní přístupy. Jedná se o vytvoření dvou etiket pro "Čerstvý ovčí sýr" (varianta "s česnekem" a "s ořechy")


Značka

Sýrárna Horní Dvorce

Popis

O SPOLEČNOSTI:

Sýrárna Horní Dvorce, soukromá farma s vlastní sýrárnou, Jižní Čechy. Celé portfolio výrobce produktů zahrnují: Ovčí sýry, jehněčí maso a uzeniny s jehněčím.

Aktuálně jsme ve fázi, kdy se chystáme na kompletní předělání našich produktových obalů a hledáme nový směr, kreativní přístupy a případně i designéra, se kterým tento proces bude realizován.

 Vítězný design ze soutěž by měl být podkladem pro budoucí tvorbu nových obalů pro dalších více než deset druhů výrobků (zrající sýry - kostičky v zip sáčku v dusíku, jogurty ve skle, balené jehněčí maso ve vaničkách, čabajky vakuově, paštiky v konzervě).

Z designu by do jisté míry měl následně vycházet i připravovaný web a související marketingové podpory.

Náš současný web naleznete zde: http://syrarna.hornidvorce.cz

 

PŘEDMĚT SOUTĚŽE:

Vytvoření etikety pro ovčí sýr dle následujícího zadání. Nyní nám stačí zpracování dvou variant (s česnekem a s ořechy). V nabídce však máme i další (přírodní, s bylinkami, s olivami, s feferonkou).

 

V příloze máte následující soubory:

- Soucasna-etiketa - jedná se o současnou podobu produktu. Sýr (cca 150 g) je vakuově balen v PE sáčku a opatřen samolepkou a vložen do krabičky z přírodní mikrovlny.

- Vykres-etiketa - jedná se výkres nové papírové etikety, na kterou potřebujeme udělat nový design

- Vykres-vahoveho-kodu - čárový kód

- Obsah-etiket - soubor s údaji, které mají být na etiketě.

- Logo-black, Logo white

- Zeleny-bod - symbol, který je na etiketu potřeba umístit

 

ZADÁNÍ:

Tvar etikety:

Nově už etiketa nebude ve formě kulaté nálepky jako na současném produktu. Nyní se obtočí kolem sýru a konce se k sobě slepí samolepkou s váhovým kódem a datem spotřeby (použijte výkres etikety z přílohy). Samolepku s těmito údaji musíme tisknout vždy jedinečně pro každý výrobek (proměnlivá váha, různé datum spotřeby), proto ji musíme mít samostatně.

Pokud byste usoudili, že by měl být tvar etikety jiný a chtěli byste se odlišit, můžete tak učinit. Podmínkou je, aby byl sýr alespoň částečně vidět.

V rámci návrhu tedy prosím navrhněte i umístění (vč. tvaru) zmíněné samolepky s váhovým kódem a datem spotřeby (příloha Vykres-vahoveho-kodu).

 

Rozměry:

Návrh umístěte přímo na výkres z přílohy (uvítáme i vizualizaci přímo na produktu). Pokud máme být konkrétní, tak velikost výrobku je definována papírovou krabičkou z mikrovlny - ta má 80x80x40 mm.

 

BLÍŽE O NAŠICH PŘEDSTAVÁCH:

- Ovčích sýrů v ČR se vyrábí velmi málo, hlavně regionálně a na širším trhu (Globus, Billa, Coop,…) máme jen jednu konkurenční farmu http://www.kozifarmapencin.cz/, další sýry jsou importované z Francie, Itálie a Holandska. V záplavě průmyslově vyráběných kravských sýrů v regálu supermarketu je tedy potřeba vypíchnout výrobky tak, aby bylo na první pohled jasné, že jsou OVČÍ a ČESKÉ, to je hlavní konkurenční výhoda

- Děkujeme za výrazné, extravagantní, pro sýry až netypické pojetí designu ovčího sortimentu

- Zakládáme si na kvalitě (100% ovčí mléko z našeho chovu), nikoliv na ceně, výrobky jsou určené pro klienty, kteří si rádi připlatí za kvalitu = sýry k vínu, ne k svačině, chceme se profilovat jako luxusní výběrová potravina, nikoliv základní konzum.

- Nejsme bio, ale důležitější pro klienta je, že výrobky mají jasný adresný původ.

- Informace o mléce, výrobní postupy sýrů, ze života oveček, recepty a další informace se pochopitelně nedají vložit na přední stranu etikety. Rádi bychom aby součástí přední strany obalu byl designově pojatý qr kód s výslovně deklarovaným přechodem do „Digitální etikety“, která bude následně součástí nového webu

- Jednotlivé druhy by se měly od sebe výrazně lišit, tak aby klient i z odstupu rozeznal rozdíl příchutě (bývají v regálu vedle sebe)

- Někde na obalu by měl být uveden původ z ČR. Preferujeme obrys státu před vlajkou.

- Někde na etiketě musí být registrační číslo potravinářského provozu v oválu a šipky ekokomu (příloha Zeleny-bod)

Název společnosti

Statek Horní Dvorce, s.r.o.

Obor podnikání

zemědělství a potravinářská výroba

Cílová skupina

Klienti, kteří si rádi připlatí za kvalitní adresné potraviny

Jaká je Vaše představa o ideálním návrhu?

Chceme vypíchnout výrobky tak, aby bylo na první pohled jasné, že jsou OVČÍ a ČESKÉ, to je naše hlavní konkurenční výhoda. Děkujeme za výrazné, extravagantní, pro sýry až netypické pojetí designu ovčího sortimentu.

Jaké návrhy byste neradi dostali?

technicky správné, ale bez kreativních prvků. Design průmyslově vyráběných produktů

Odkazy na řešení, která se vám líbí

http://www.packagingoftheworld.com/2016/07/salt-wet.html, http://www.packagingoftheworld.com/2013/01/peltolan-blue-cheese.html, http://www.packagingoftheworld.com/2011/02/divine-dairy.html

Odkazy na řešení, která se vám nelíbí

http://www.packagingoftheworld.com/2011/07/chedds.html, http://www.packagingoftheworld.com/2014/07/mr-cheese-os.html

Preferované barvy

viz logotyp

Přílohy

[03.5. 10:18]
[03.5. 10:18]
[03.5. 10:18]
[03.5. 10:18]
[03.5. 10:19]
[03.5. 10:19]
[03.5. 10:19]Výhry

8000 Kč

#1 #2 #3 #4
6500 1000 500

Stav

Ukončeno

  • Garantovaný projekt
  • Urgentní projekt
  • Zvýrazněný projekt

Nahraných designů: 30
Ukončení projektu: Ukončeno

Kategorie projektu

Produktové obaly

Platební metody

Výhry jsou designérům vypláceny formou bankovního převodu.

Přejít na komentáře (11)

Nahrané designy: 30

Řadit podle  

Komentáře

Tento prostor je určen výhradně pro konkrétní dotazy na zadavatele. Ostatní komentáře budou smazány administrátorem.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace