Návrh grafických prvků na technicky zaměřený web

Zadáno uživatelem lubomirx v kategorii Webový obsah

Zadání projektu

Rychlý popis

Poptávám návrh jednotlivých grafických prvků webu, které nejsou uspokojivě vyřešené v původním grafickém návrhu. Jedná se o horní menu, tlačítko a 4 ikony na hlavní stránku. Web technického zaměření; čistý, moderní design.

Značka

Lubomír Krpata, měření jeřábových drah

Popis

Poptávám návrh jednotlivých grafických prvků webu, které nejsou uspokojivě vyřešené v původním grafickém návrhu (odkaz na stažení návrhu najdete na konci článku). Jedná se o horní menu, tlačítko a 4 ikony na hlavní stránku. Web technického zaměření; čistý, moderní design (redesign webu www.presnamereni.cz )


Návrh horního menu 

Návrh zajímavého horního menu, které by mělo být na stránce výrazným grafickým prvkem. 

Do horního menu je soustředěné veškeré ovládání webu, mělo by zároveň plnit funkci jednotícího prvku stránek s různým obsahem a na podstránkách s převážně textovým obsahem bude vizuální dominantou. Menu s takovými vlastnostmi najdete např. na www.airbank.cz.   Horní menu bude trvale viditelné i při rolování stránky. V případě potřeby je možné navrhnout zjednodušenou variantu pro rolování, ale tuším, že lépe bude vypadat a plnit svoje funkce menu, jehož podoba se nebude při rolování měnit. Součástí návrhu bude řešení špatné čitelnosti loga ve stávajícím grafickém návrhu, nejlépe začleněním široké varianty loga do pásu horního menu (jinému řešení se nebráním, rozhoduje celkový dojem z výsledku). Menu by mělo umožňovat přidání ještě jedné položky. Položka "měření jeřábových drah" bude mít 3 podpoložky.

Návrh výstižnějších ikonek do bloku "Co jim nabízíme:" na hlavní stránce.

1. "Nejpřesnější měření..."   symbol charakteristický pro přesnost měření. Je možné použít např. motiv vernieru, části stupnice zvětšené lupou nebo obrazu nivelační latě (stupnice) v dalekohledu nivelačního přístroje...

2. "Výsledky ověřené druhým měřením." Napadl mě jen motiv dvojice semaforů. Na prvním svítí oranžová s jedničkou, na druhém zelená s dvojkou (po prvním měření je výsledek nespolehlivý, teprve druhé měření mu dává zelenou).

3. "Špičkové vybavení..." Mohl by tam být třeba motiv teodolitu, nebo i ten palec nahoru... ?

4. "Cenu, která potěší."  Něco nechám také na Vás :-).

Požadavek na ikony: Výstižné, nápadité, líbivé, spíše piktogram než malůvka.

Tlačítko "Co potřebujeme vědět, abychom vám mohli udělat cenovou nabídku"

Tlačítko otevírá okno s návodem na vytvoření poptávky. Slouží 1) k otevření okna jednoduchým a známým prvkem, u kterého je každému i bez vysvětlování jasné, že na něj má kliknout, 2) odděluje dva textové bloky, aby hlavní stránka nebyla nepřehledná a přehlcená textem (vada původního návrhu). Navržené tlačítko by mělo zapadat do moderního, čistého stylu stránky, zřetelně oddělovat dva textové bloky a být návštěvníkem jednoznačně vnímané jako tlačítko, na které je třeba kliknout. 


Návrhy chci odměnit trochu netradičně. Na první místo vybrat nejlepší návrh horního menu, na druhé návrh ikon a na třetí návrh tlačítka. Myslím si, že je to v souladu se smyslem zavedeného způsobu odměňování (aby jeden designer/návrh nebral celou odměnu a ostatní nic) a výhodné pro všechny zúčastněné. Mně to umožní vybrat si to nejlepší napříč všemi návrhy, grafikům pracovat buď na celém projektu (může tu být jistá výhoda stejného rukopisu), nebo se soustředit jen na tu část, která je jejich parketou nebo kde cítí, že mají dobrý nápad. Zároveň mohu lépe odměnit skutečně použité návrhy a odměna za 2. a 3. místo není jen symbolická. Prosím proto, aby se projektu účastnili designéři, kteří souhlasí s použitím návrhů na 2. a 3. místě.

Odkaz na stažení grafického návrhu webu:


Návrhy horního menu a tlačítka, prosím, zapracujte do stávajícího grafického návrhu webu a vkládejte jako obrázek celé hlavní stránky. Návrhy ikon můžete zpočátku vkládat samostatně.

Dodatečný popis

[10.10. 10:06]
Příklady řešení u ikon berte jako orientační body, ne jako omezení. Budu naopak velmi rád, když vymyslíte něco lepšího.
[11.10. 19:44]

Odkaz na stažení podkladů zašlu zájemcům o práci na projektu e-mailem.


Název společnosti

Lubomír Krpata

Obor podnikání

Měření geometrie jeřábových drah

Cílová skupina

Management strojírenských a hutních společností.

Jaká je Vaše představa o ideálním návrhu?

Musí zapadat do stávajícího grafického návrhu webu a být schopný plnit popsané funkce. Neotřelý nápad, který zaujme. Líbivý, harmonický. Důležitým požadavkem na web je jeho důvěryhodnost, na druhou stranu si myslím, že vkusně vtipný nápad ji nijak nesnižuje.

Preferované barvy

Viz grafický návrh webu (šedá, červená, černá, jasná modrá)

Přílohy

[09.10. 22:51]
[09.10. 22:51]
[09.10. 22:51]
[11.10. 19:36]Výhry

3100 Kč

#1 #2 #3 #4
1600 1200 300

Stav

Hodnocení

  • Garantovaný projekt
  • Urgentní projekt
  • Zvýrazněný projekt

Nahraných designů: 0
Ukončení projektu: Ukončeno

Kategorie projektu

Webový obsah

Platební metody

Výhry jsou designérům vypláceny formou bankovního převodu.

Přejít na komentáře (1)

Nahrané designy: 0

Řadit podle  

Komentáře

Tento prostor je určen výhradně pro konkrétní dotazy na zadavatele. Ostatní komentáře budou smazány administrátorem.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace