Redesign webu Slůně - svět jazyků

Zadáno uživatelem Slune v kategorii Webové stránky

Zadání projektu

Rychlý popis

Projekt na redesign webu jazykové školy a překladatelské agentury.

Značka

Slůně - svět jazyků

Popis

V rámci soutěže je pro nás nejdříve rozhodující kreativní nápad. Proto nám pro rozhodnutí o výběru vhodného grafika stačí zpracování hlavní stránky (wireframe - HP.pdf). Nedílnou součástí hlavní stránky však musí být naznačení, jakým způsobem se bude rozbalovat lišta s kategoriemi (příloha: wireframe - rozbalení lišty.pdf)

K usnadnění tvorby vám tedy přikládáme wireframes. V rámci nich jsou i bližší informace k jednotlivým blokům, které by měly být na webu. Jsme však otevřeni vašim nápadům, takže je neberte jako úplné dogma. Každá případná změna by však měla být odůvodněna lepší použitelností. Rádi se tedy necháme přesvědčit o lepším řešení ohledně rozložení webu (popř. přidání/vynechání některých informací). Wireframe detailu kategorie (příloha: wireframe - podstránka kategorie.pdf) přikládáme jen pro ilustraci toho, co bude muset vítězný designér ještě dopracovat.

Obsahově se bude vycházet z www.slune.cz.

Teprve až od vítězného grafika budeme požadovat dopracování detailu kategorie, vzhled blogu a jedné obecné stránky.

Ostatní grafické práce budeme řešit nad rámec této soutěže. Za zpracování každé další podstránky nabízíme 1 000 Kč (v případě větší náročnosti dle dohody). Očekáváme dlouhodobější spolupráci za dohodnutých podmínek (bude potřeba vytvořit různé kreativní bannery a další grafické prvky v rámci celého webu, aby web působil jako propracovaný celek). V případě dobrých výsledků může tato spolupráce pokračovat i na offline propagačních materiálech.

Naše logo je přiloženo (příloha: slune_logo.ai). Aktuálně pracujeme s myšlenkou, že bychom modrou barvu v logu ztmavili. Chceme naši identitu posunout více k business vzhledu. Myslíme si, že tmavější modrá by mohla tomuto výrazně pomoci. Proto můžete při navrhování zkusit najít nějakou optimální barvu, kterou bychom tohoto mohli docílit. Bude to jedno z kritérií hodnocení.

Navíc přidáváme do přílohy soubor identita.rar s propagačními materiály, kterými se v současné době prezentujeme. Za zmínku stojí především brožura pod názvem slune_alka_brozura_final_nahled. Společnost Slůně - svět jazyků se totiž postupně slučuje s naší další společností ALKA Language Specialists (alka-ls.cz) - s tím, že dojde k celkovému sloučení pod Slůně. V první fázi slučování jsme chtěli Alku zachovat ve větší míře a to se odráží právě na vzhledu brožury (oranžová barva). Zjistili jsme však, že naše zákazníky tato dvojí identita docela mate a není tedy zcela optimální. Takže bude muset dojít k postupnému posunu naší identity k lepší pochopitelnosti a jednotnosti. A chceme začít právě webem, od kterého by se měly do budoucna odvíjet i naše propagační materiály. Pro vás je důležitá následující informace:

Hlavní značkou je Slůně - svět jazyků. ALKA Language Specialists bude vystupovat jako určitá sub-brand (podznačka) v oblasti specializovaných kurzů (jen jedna z kategorií - především pro firemní zákazníky).
Toto vám vysvětlujeme, abyste na základě našich propagačních materiálů nevytvářeli návrhy, kde je Alka zbytečně moc vizuálně zastoupena (tak jak je tomu nyní u brožury). Zaměřte se tedy hlavně na Slůně a prvky z Alky můžete zapojit volitelně.

Pokud použijete fotografie z nějaké fotobanky, tak nás prosím informujte o podmínkách ohledně jejich zakoupení (kolik nás budou stát).

Budeme komentovat každý návrh a chceme k soutěži přistupovat velmi aktivně.

Obor podnikání

Jazyková výuka a jazykové překlady

Cílová skupina

Především firemní a korporátní klientela. Z menší části soukromé subjekty.

Jaká je Vaše představa o ideálním návrhu?

Máme zájem o přehledný a intuitivní web. Vzhledem k tomu, že oslovujeme především firemní zákazníky, tak očekáváme čistý business vzhled bez zbytečných kudrlinek. Významným prvkem je pro nás důvěryhodnost, kterou musíme na první pohled vyvolávat. Současné řešení na www.slune.cz je již nevyhovující. V oblasti jazykové výuky a překladatelství je velká konkurence a je potřeba se dostatečně odlišit. Pokud bychom vám měli nabídnout příklady webů, které se nám líbí, tak bychom museli sáhnout spíše mimo náš obor (alespoň v rámci českých jazykovek). Většina konkurentů má relativně zastaralé webové prezentace, které bychom rádi podstatným způsobem překonali. Vyzkoušejte si například zadat na seznam.cz dotaz: "jazyková škola". Mezi prvními nelze nalézt řešení, které by nám vyhovovalo.

Jaké návrhy byste neradi dostali?

Neradi bychom dostali návrhy, které jsou přeplácané, příliš hravé, křiklavé a nepřehledné. Nechceme působit jako nějaká seo stránka (hlavní stránka přeplněná texty, nadpisy, odkazy).

Odkazy na řešení, která se vám líbí

http://www.alza.cz/ (dobré rozložení webu, které je pro nás inspirativní); http://www.ijv.cz/ (alespoň něco z oboru - snaží se mít nějakou identitu - v některých ohledech ale docela už přeplácané - viz. počet vlaječek); http://www.o2.cz (mají tam prvky, které připomínají propagační bloky z našeho wireframu - nelíbí se nám však přílišná kulatost jednotlivých prvků, preferujeme hranatější vzhled)

Odkazy na řešení, která se vám nelíbí

http://www.jazykovaskola.cz/; http://www.jazykova-skola-pelikan.cz/; a mnoho dalších podobných

Preferované barvy

Barvy na současném webu slune.cz. Můžete vhodně nakombinovat s různými stupni šedé. Jako doplňková barva může posloužit fialová (odvozená z coffee connect ) - ale není podmínkou. Můžete zapojit i jiné barvy, ale musí to spolu ladit. Můžete vhodně zapojit oranžovou z Alky.

Přílohy

[31.10. 17:03]
[31.10. 17:03]
[31.10. 17:03]
[31.10. 17:03]
[31.10. 17:03]Výhry

11000 Kč

#1 #2 #3 #4
8000 2000 1000

Stav

Ukončeno

  • Garantovaný projekt
  • Zvýrazněný projekt

Nahraných designů: 54
Ukončení projektu: Ukončeno

Kategorie projektu

Webové stránky

Platební metody

Výhry jsou designérům vypláceny formou bankovního převodu.

Přejít na komentáře (30)

Nahrané designy: 54

Řadit podle  

Komentáře

Tento prostor je určen výhradně pro konkrétní dotazy na zadavatele. Ostatní komentáře budou smazány administrátorem.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace