Voxpot

Zadáno uživatelem Svratkin v kategorii Logo

Zadání projektu

Rychlý popis

Kanál audiovizuálních reportážních esejů ze zahraničí a animovaných videí typu "explained." Překládáme svět do češtiny.

Popis

Kanál audiovizuálních autorských reportážních esejů ze zahraničí ve stylu amerických webů Vice News či Vox. Zaměřujeme se především na v českých médiích méně pokryté události a trendy. Přibližujeme svět českému divákovi. Tvoříme kolem sebe komunitu lidí, kteří se cítí doma stejně tak v ČR jako za hranicemi. Jsme tým lidí, kteří nechtějí tvořit kompromisní mediální výstupy, ale chtějí být ve své tvorbě na nejvyšší světové úrovni. Bereme si inspiraci od nejlepších.

Typická reportáže bude sledovat život uprchlíků v Libanonu, komunitu lidí kolem klubu Bassiani
(electro klub v Tbilisi) nebo přesunu těžiště electro scény ze západní do Střední a Východní Evropy. Přinášíme analyticky i reportážně profesionálně zpracované materiály z konfliktu na Ukrajině i z války v Jižním Súdánu. Zkoumáme nové trendy na darknetu, stejně jako ruskou tatérskou scénu.

Snažíme se pokrýt hlavně ty části světa a témata, o které jsme se v Česku média 28 let příliš nezajímala nebo zajímala jen povrchně. Jsme napojení na síť expertů v ČR i za hranicemi, kteří nám to umožňují. Chceme ukázat, že zajímat se o svět za hranicemi nemusí být nudné a zbytečné. Chceme přinášet pohled na svět v kontextu – propojení politiky, kultury, společnosti. V reportážích nás vede chuť poznat, jaké motivace se skrývají za tím, co na první pohled může působit pro člověka v ČR divně, nepochopitelně nebo iracionálně. Jdeme hlouběji.

Jsme kanálem pro mladé lidi, především vysokoškoláky, ale neuzavíráme s ani žádným jiným
sociálním skupinám. Kvalitní obsah provázený dynamickou a strhující formou nám umožní postupně rozšiřovat část společnosti, která se bude před každým obědem dívat, jestli už Voxpot vydal další patnáctiminutové video, který by si mohli pustit k jídlu.

Nejde nám o to ukázat, jak by měl svět vypadat. Snažíme se jej ukazovat takový, jaký je. Lidé, se kterými se bavíme, vybíráme podle toho, že mají co říct – ne podle toho, jestli stojí politicky nalevo nebo napravo. Využíváme stále se rozrůstající síť našich kontaktů, abychom se vždy dostali k těm nejrelevantnějším zdrojům informací. Jsme sebevědomý pořad pro diváky, kteří svůj pohled na svět chtějí zakládat na nejlepších dostupných informacích.

Dodatečný popis

[27.3. 16:13]

Po prvních návrzích dodávám, že chceme, aby logo působilo i trochu sexy :) A spíš v chladnějších barvách. To ale není podmínka.


Název společnosti

Voxpot

Obor podnikání

Média

Cílová skupina

Vysokoškoláci: sociovědní a humanitní obory, technické obory, IT, pedagogické obory, diplomacie, mezinárodní dění, vojenství; lidé zajímající se o politiku, společnost, vědu, kulturu; členové subkultur - elektronická hudba, rap, hiphop, klimatické hnutí, tetování; čtenáři společensko-politických periodik, lidé se zájmem o historii, cestování, zahraničí, konflikty; diplomaté; experti na zahraniční politiku a konflikty; členové politických stran; věk 18 - 45;

Jaká je Vaše představa o ideálním návrhu?

Inovativní, elegantní, zapamatovatelný, použitelný v audiovizuálních reportážích; značící, že představujeme generační obměnu v oboru; poukazující na profesionalitu a dobrou expertízu, evokující důvěryhodnost. Chtěli bychom, ať je logo použitelné jednak jako "Voxpot", ale ať může být v některých materiálech uváděno i "Voxpot Reporters". Tzn. návrh by měl ideálně obsahovat obě varianty. Může být znát i to, že název je myšlený jako zvuková kombinace slov Vox (latinsky hlas) a Spot (místo). Není to ale nutné.

Jaké návrhy byste neradi dostali?

Fádní, tuctové, špatně pasující do videa, vylučující. Nechceme nic překombinovaného.

Odkazy na řešení, která se vám líbí

https://assets.awwwards.com/awards/images/2011/12/typeandlogo-35.jpg , https://assets.awwwards.com/awards/images/2012/12/best-logo-2013-33.jpg , https://assets.awwwards.com/awards/images/2012/12/best-logo-2013-5.jpg , https://assets.awwwards.com/awards/images/2012/12/best-logo-2013-10.jpg , https://assets.awwwards.com/awards/images/2015/06/awwwards-lab.jpg , https://assets.awwwards.com/awards/images/2011/12/typeandlogo-05.jpg

Odkazy na řešení, která se vám nelíbí

https://assets.awwwards.com/awards/images/2011/12/typeandlogo-10.jpg , https://assets.awwwards.com/awards/images/2015/06/awwwards-loveclip.jpg , https://assets.awwwards.com/awards/images/2012/12/best-logo-2013-46.jpg , https://assets.awwwards.com/awards/images/2015/06/awwwards-fence.jpg

Preferované barvy

Ne


Výhry

4800 Kč

#1 #2 #3 #4
4000 500 300

Stav

Ukončeno

  • Garantovaný projekt
  • Zvýrazněný projekt
  • projekt na slepo

Nahraných designů: 56
Ukončení projektu: Ukončeno

Kategorie projektu

Logo

Platební metody

Výhry jsou designérům vypláceny formou bankovního převodu.

Přejít na komentáře (3)

Nahrané designy: 56

Řadit podle  

Komentáře

Tento prostor je určen výhradně pro konkrétní dotazy na zadavatele. Ostatní komentáře budou smazány administrátorem.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace