graupe

Nahlásit

WOW číslo 5, opravdu jsou nejpodobnější až téměř k nerozeznání, odpovědnost pak půjde za Vámi pane zadavateli...
16.11.2019 11:34

Skernex23

Nahlásit

Dobrý den děkuji za Vaše připomínky a především za Váš email kde jste mi celou věc vysvětlil.

Chtěl bych tedy soutěž změnit. Byl bych rád, kdyby výherce navrhl 3-4 obrázky, které bych následně v rámci soutěže koupil. Později bychom mohli jednat o zakázce na tvorbu dalších a další obrázky by byly zaplacené zvlášť. Jak admin správně konstatoval, nemůžu chtít kopii takovýchto obrázků. Líbí se mi ten jednoduchý styl, žádné složitosti. I barevná kombinace a cannabis tématika. 
11.11.2019 9:32

admin

Nahlásit

Dobrý den,

je dobře, že jste si to dal jako negarantovanou soutěž, jelikož je to takové docela "hraniční" zadání. Myslím tím dát předlohu a požadovat vytvoření podobné sady ikon tak, aby už nebyly v kolizi s autorskými právy. To je samo o sobě dost problematické a možná i teoreticky napadnutelné.

Je třeba počítat s tím, že tvůrci to budou muset udělat relativně dost vzdáleně, aby tam potenciální problém nevznikl. Asi bude vhodné trošku blíže popsat, jak až "vzdálené" to může být. Tedy které konkrétní části těch ikon jsou podle Vás nutné nějak blízce zachovat a které mohou vyloženě udělat jinak.

V čem vidím další problém, tak je i minimální rozpočet. Jsou to vektorové prvky pracností na úrovni loga. Pokud by se někdo rozhodl pustit do této soutěže s ohledem na zadání, je velmi pravděpodobné, že ho odradí zejména to finanční ohodnocení.

Aby soutěž vůbec mohla nějak proběhnout, tak bych navíc velmi doporučil od designérů chtít maximálně jednu až dvě ukázky těchto ikon pro samotnou účast. A až vítěz by ve stejném duchu dodělal zbytek. Nikdo nebude spekulativně dělat všech dvanáct prvků hned do soutěže s rizikem, že nevyhraje.

Prosím o vyjádření k těmto bodům. 

Nechci tu soutěž nějak negovat, samozřejmě nechám designéry, ať sami zváží a samozřejmě zde nejspíš nějací budou, kteří to budou brát jako výzvu. Ale bez další konkretizace zadání (ohledně té podobnosti) a zvážení navýšení rozpočtu bych opravdu s nějakou velkou (či vůbec nějakou) účastí nepočítal.

Děkuji.
10.11.2019 21:14